Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Jen při málokteré procedůře či masáži se dokáže člověk tak uvolnit, odpočinout si a relaxovat tak jako při masáži lávovými kameny. Poslední dobou je to hit i českých relaxačních center.

Kvality a vlastnosti sopečného kamene znali již staří Číňané, jako léčivo se používaly také v Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými indiány nebo na Havaji. Právě odtud pocházeji v hojné míře i dnes používané lávové, čedičové kameny, které místní sbírají a opracovávají vodou

Při léčebné terapii prostřednictvím horkých lávových kamenů se v plné míře uplatňuje silné spojení tří elementů - ohně, země a vody.

Lávové kameny jsou tmavě šedé až černé, v kombinaci s oleji lesklé a hladké.

Účinky masáže:

Výborná relaxace

Pocit z tepla, sálajícího z hladkých kamenů je přirovnáván k posezení u krbu po dlouhé zimní procházce. Horké kameny hravě odstraní vypětí, nervozitu a stres. Pomáhají odstraňovat také nespavost a přepracovanost.

Úlevy od bolestí

Masáž lávovými kameny Vám pomůže také od bolestí v kloubech, uvolní ztuhlé svaly, bloky a křeče. Mimo to také zrychluje metabolismus a reguluje trávení, odplavuje škodlivé látky z tkání a podporuje lymfatický systém.

Regenerace pokožky

Díky přírodnímu oleji zvláční masáž pokožku a teplo otevře póry. Lávové kameny mohou rovněž díky působení na lymfatický systém zmírnit projevy celulitidy.

Masáž:

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni a to ve speciální nádobě, která zajišťuje stálou teplotu 45-55 °C. Teplými kameny se přejíždí po těle, rozmasírují se ztuhlé svaly a pokládají na záda, energetická centra, pod ledviny či do rukou. Je možné masáž lávovými kameny proložit klasickou masáží.

Protože masáž lávovými kameny je velice intenzivní prožitek, člověk po ni může být malátný. Je proto důležité setrvat chvíli po masáži na lehátku a vstřebat účinky. Miminálně hodinu po masáži se nedoporučuje fyzická námaha, řízení auta či další ať již psychicky či fyzicky namáhavé činnosti. Důležitým prvkem je i přísun tekutin, nejlépe v podobě neperlivé vody nebo zeleného čaje. Pokud možno se vyhněte kávě a alkoholu.

Pocity, které následují po terapii lávovými kameny, mohou být různé. Většinou je to pocit celkového uvolnění, duševní zklidnění, někdy ale také ospalost či malátnost. To je naprosto přirozené, protože vlivem tepla se v těle nastartují léčebné procesy a povzbudí se činnost jater a ledvin. Tyto stavy jsou tedy důsledkem přirozené intenzivní regenerace Vašeho těla, proto jim dejte volný průběh a vyjděte jim vstříc. Uvidíte, že po masáži Vám jistě bude lépe, než před ní.

Kdy se masáži lávovými kameny vyhnout

Nedoporučujeme absolvovat terapii lávovými kameny bezprostředně po jídle, po velkém fyzickém vypjetí, dále při nádorovém onemocnění nebo při infekčních onemocněních, horečkách a nachlazeních.

Celková masáš lávovými kameny, tedy masáž celého těla se dále nedoporučuje trpíte-li vysokým či nízkým tlakem, cukrovkou, epilepsií či onemocněními srdce. Neznamená to ale, že byste si při těchto onemocněních nemohli dopřát lávové kameny, jen je vhodné ji rozdělit do více etap.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *